AirTies, ABD’ye teknoloji satmaya başladı

0

Amerikalı Midcontinent Communications ev içi kablosuz internet kapsama alanında kullanıcılarına daha iyi çözüm sunmak için AirTies’ı seçti.

Amerikalı Midcontinent Communications ev içi kablosuz internet kapsama alanında kullanıcılarına daha iyi çözüm sunmak için AirTies’ı seçti.

İstanbul Raffles otelde düzenlenen basın sohbet toplantısında konuşan AirTies Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, “ABD’de abonelerine hızlı geniş bant sunan firmaların başında yer alan Midcontinent’ın bizi seçmesinden dolayı çok memnunuz. Kullanıcılar, dünyanın her yerinde hızlı ve evin içindeki bütün odaları kapsama alanına alabilen, yüksek kaliteli kablosuz internet ağlarını tercih ediyorlar” dedi.

Çelebi, AirTies’ın servis sunucularına, yüksek kaliteli, hızlı, bütün eve yayılan internet kapsama alanı ve süreklilik sağlayan akıllı kablosuz internet ağı oluşturmalarına yardımcı olduklarını söyledi.

Çelebi, “Geçen hafta basın toplantısını Amerika’da yaptık.Geri dönüşlere baktığımızda devler arasında bizi açık ara lider olarak konumlandırdılar” ifadelerini kullandı.

AirTies bu iş birliğini Kuzey Amerika’da, Kaliforniya’da faaliyet gösterecek bir birim ile yürütecek. Birimin genel müdürlüğünü ve başkan yardımcılığını Özgür Yıldırım üstleniyor.

Yapılan iş birliği sayesinde müşteriler AirTies’ın tüm evi kapsayan, daha geniş menzilli kapsama alanı sağlayan Air 4920 Kablosuz Smart Mesh APs (Erişim Noktaları)’nı kullanarak ultra performanslı ev içi kablosuz internet paketi sunacak.

Midcontinent Communications, ABD’nin Minnesota, Kuzey Dakota, Güney Dakota ve Wisconsin eyaletlerinde internet, kablolu TV, ev otomasyon ve ev telefon servisleri alanında 300 bini aşkın aboneye hizmet veriyor.

AirTies’ın iş birliği kapsamında, Midcontinent’ın abonelerine destek verecek, ürün ve servislere ilişkin talepleri karşılayacak.

Ağ geçidi üzerinden tek bir erişim noktasına dayanan, alışılmış kablosuz internet teknolojisinin aksine, AirTies, kapsama alanını ve kablosuz internet hızını artırmak için evin içine yerleştirilmiş birden fazla akıllı erişim noktası kullanıyor.

AirTies’ın ev içi kablosuz internet olanağı, erişim noktaları arasındaki performansı en iyi şekilde kullanan ve koordine eden “Akıllı Erişim Noktaları” evin farklı bölümlerine yerleştirilmiş birçok erişim noktası arasında alternatif veri yolları ve kablosuz bağlantılar oluşturan  “Wi-Fi Mesh sistemi” ile mobil cihazların, 2.4GHz ve 5GHz bantları içinde, en uygun erişim noktalarını bağlanmalarını sağlayan “Client Steering” teknolojisi sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here