2015 Genç Bilim İnsanı Ödülleri

0

Bilim Kahramanları Derneği her yıl üç farklı üniversite rektörünün işbirliğiyle, Genç Bilim Ödülleri projesini gerçekleştirmektedir. Projenin amacı; genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür ederek onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanlarına ilham vermek ve toplumun tüm paydaşlarına bilimin birleştirici gücünü göstermektir.

Kimler Başvurabilir: 38 yaşını doldurmamış, temel bilimler ve mühendislik alanlarına uluslararası düzeyde katkılarda bulunmuş, ülkemizde bu alanların gelişmesi ve görünürlüğünün arttırılmasında öncü olmuş gerçek kişiler Genç Bilim İnsanı Ödülleri projesine başvurabilirler.

Değerlendirme Kriterleri: Genç Bilim İnsanı Ödül başvuruları proje ortağı 3 üniversite rektörünün belirlemiş olduğu seçici kurul tarafından;

  • Bilime katkı
  • Bilimin yayılmasına katkı
  • Bilimin toplum yararına kullanılmasına katkı

Kategorileri üzerinden değerlendirilmektedir. Başvurular arasından seçilen Yılın Genç Bilim İnsanları, Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni ile kamuoyuna tanıtılır.

2015 Yılın Bilim İnsanı adaylık başvurularımız başlamıştır.

Bilim Kahramanları Derneği – 2015 Genç Bilim İnsanı Ödülleri, temel bilimler ve mühendislik alanlarına uluslararası düzeyde katkılarda bulunmuş, ülkemizde bu alanların gelişmesi ve görünürlüğünün artırılmasında öncü olmuş, 31 Aralık 2015 tarihinde 38 yaşını doldurmamış (1 Ocak 1978’den sonra doğmuş) bilim insanlarımız arasından seçilecektir.

 

Son Başvuru Tarihi 29 Şubat 2016

 

Yılın Bilim İnsanı Genç Bilim İnsanı Ödülleri web sayfası için tıklayın.

Açıklama: Açıklama: duyuru_2015

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here