Elon Musk: 2024’te yola çıkarız, 2025’te Mars’tayız

0

Çılgın milyarder Elon Musk Mars seyahatinin 2025 yılında mümkün olabileceğini söyledi.

 

Musk yaptığı açıklamada 2024 yılında bir roketin Mars’a doğru ateşleneceğini ve 1 sene içinde Mars’a iniş yapacağını söyledi.

Musk’ın şirketi SpaceX insansız Mars uçuşlarına 2018 yılında başlamayı planlıyor.

Mars’a gönderilecek ilk roketin isminin Dragon V2 olması bekleniyor.

Öte yandan Business Insider’ın haberine göre ‘dâhi’ lakaplı milyarder Elon Musk Apple’ı iğneledi. Elektrikli arabalarda çığır açan Tesla Motors’un kurucusu Musk Apple’ın otomobil işine girmesini olumlu bulduğunu fakat firmanın sektöre çok geç adım attığını belirtti.

Musk, “Yaptıkları harika bir şey. Apple eninde sonunda bizim büyük rakibimiz olacak, fakat işe çok geç başladılar” açıklamasında bulundu.

Musk Apple’a otomobil sektöründe başarı dilerken, “2020 yılına kadar üretime geçebileceklerini sanmıyorum. Benimle projelerinin detaylarını paylaşmıyorlar” diyerek espri yaptı.

Tesla’nın önümüzdeki yıllardaki hedefinin senede bir milyon otomobil üretmek olduğunu belirten Musk Google’ı alanlarında rakip olarak görmediğini belirtti.

Musk, “Google ulaşım sektöründe harika işler yapıyor. Fakat bir otomobil şirketi değiller. Belki daha fazla lisanslı teknolojisi olan bir firmayla rekabet edebiliriz” açıklamasını yaptı.

 

CNNTÜRK  02.06.2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here