Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı başlıyor

0

İzmir’de bu yaz ilki gerçekleşecek olan Hack’n Break ile teknoloji, tasarım, eğitim, çevre ve toplum konularına odaklı, “açık inovasyon” kampı düzenlenecek.

 

20-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşecek olan Hack’n Break, gerçek hayat problemlerine çözüm üretmek amacıyla, tasarım ve teknoloji yaklaşımlı çözümler geliştirme motivasyonuna sahip, inovatif düşünen, tasarlayan, üreten ve geliştiren farklı disiplinlerdeki insanları, “rekabet” duygusuyla bir araya getirecek.

Bir hafta sürecek ve katılımcılara rekabet dolu anlar yaşatacak olan Hack’n Break’te, aynı zamanda tasarım ve yeni fikir geliştirmeye yönelik maratonlar (ideathon), workshop, eğitim ve teknoloji girişim sunumları da yer alacak. Başarılı bulunan fikirler, mentor desteği ile iş modeli ve teknik fizibilite açısından iyileştirilecek; ardından kurumsal yatırım yöneticileri ve melek yatırım ağı temsilcileri tarafından değerlendirilecek. Bunların yanı sıra gerçekleştirilecek olan sosyal ve kültürel aktiviteler ile hem katılımcılara hem de mentor ve yatırımcılara değerli bir hafta sunulacak.

Türkiye ve Avrupa’dan çeşitli sivil toplum kuruluşları, teknoloji grupları, mentor networkleri ve melek yatırım ağları tarafından aktif olarak desteklenen etkinlik, nesnelerin interneti (IoT), elektrikli araçlar, akıllı ev, akıllı şehirler, lojistik, sanal/artırılmış gerçeklik, sinir bilim, robotik, tarım-yiyecek-içecek teknolojileri, oyun ve oyunlaştırma, finans teknolojileri, büyük veri, bulut bilişim gibi inovasyona dayalı çözüm desteğine ihtiyaç duyan alanlarda, yerli ve yabancı şirketlerin sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Etkinlikte, çevre, sürdürülebilirlik ve temiz teknoloji gibi sosyal inovasyon konuları merkezde olacak.

Katılım, www.hacknbreak.com adresinden başvuruda bulunanlar arasından seçilen kişi, girişim ve teknoloji start-up’larına davetiye gönderilmesi şeklinde olacak. Kampüs içi konaklama ve yemek imkânı sunulacak 

 

DÜNYA  02.06.2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here