240 üstün zekalı çocuğa eğitim verildi

0

Tüm Üstün Zekalılar Derneği (TÜZDEREğitim Koordinatörü Ömer Faruk Şekeroğlu, “Geleceğimiz İçin Üstün Zekalıların Geleceği” projesi kapsamında eğitim verdikleri 240üstün zekalı öğrencinin sıra dışı düşünme becerilerinde ortalama 15 puanlık artış elde edildiğini belirtti.

 

Şekeroğlu, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 Yılı Yaratıcı Endüstrilerin Desteklenmesi Mali Destek Programı kapsamında onayladığı “Geleceğimiz İçin Üstün Zekalıların Geleceği” projesinin sona erdiğini bildirdi.     

 

İstanbul’da proje kapsamında 240 dahi ve üstün yetenekli çocuğa üç ayrı lokasyondaki özel geliştirilmiş atölyelerde eğitim imkanı sunduklarını anlatan Şekeroğlu, şu bilgileri verdi:
Atölye eğitimleri boyunca öğrencilerin sıra dışı düşünme becerilerine katkı sağlayan bilim, robotik, zeka oyunları, sıra dışı düşünme ve drama eğitimleri düzenledik. Atölye eğitimlerinin yanı sıra yaklaşık 500 aileye de uzman eğitimciler tarafından eğitimler sunuldu. Bu eğitimler sonucunda yapılan değerlendirme çalışmalarında dünyaliteratüründe farklı çalışmalarda da ispatlandığı gibi öğrencilerin sıra dışı düşünme becerilerinde ortalama 15 puanlık artış olduğu tespit edildi.”     

 

Ömer Faruk Şekeroğlu, projeden, öğrencilerin yanı sıra ailelerinin de istifade ettiğini vurgulayarak, “Proje kapsamında ayrıca söz konusu çocukların öğretmenleri başta olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarında 800 öğretmene de eğitim verdik” dedi.

 

 

HÜRRİYET  01.09.2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here