Arçelik 512 buluşçu mühendisi ödüllendirdi

0

Türkiye’nin patent lideri Arçelik, 18. Buluş Günü’nü Çayırova Kampüsü’nde gerçekleştirdi. Törende, Ar-Ge ve inovasyon alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren, yenilikçi ürün ve teknolojiler geliştirme konusunda fark yaratan 512 buluşçu mühendise ödül verildi.
Türkiye’nin patent lideri Arçelik, Çayırova Kampüsü’nde düzenlediği 18. Buluş Günü’nde 512 başarılı mühendisine ödül verdi. Ar-Ge ve inovasyon gücüyle global arenada çok önemli başarılara imza atan Arçelik, teknoloji üretme ve yenilikçi ürünler geliştirme konusunda çalışanlarını ödüllendirerek yepyeni başarılara koşmalarına olanak sağlıyor.
Türk Patent Ligi’nde birinciliğini koruyan ve Türkiye’nin en çok uluslararası patent başvurusu yapan şirketi olan Arçelik, dünyada da en çok uluslararası patent başvurusu yapan şirketler arasında yer alıyor. Şirket, Dünya Fikri Haklar Örgütü’nün (WIPO) yayınladığı ve en çok uluslararası patent başvurusu yapan şirketlerin sıralandığı listede bu yıl 78. sırada yer alarak bu zamana kadar Türkiye’nin ulaştığı en iyi dereceye sahip oldu.
Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Ebiçlioğlu, “Yenilikçiliğin önemine kuvvetle inanan bir şirket olarak dört ülkede, 11 Ar-Ge merkezi ve 1000’in üzerinde Ar-Ge çalışanına sahip bir ekosistemi yönetiyoruz. Bu alanda ülkemizin en çok yatırım yapan öncü kuruluşları arasındayız. ‘Türkiye’nin en başarılı Ar-Ge Merkezi’ ödülünü bu yıl da büyük bir gururla aldık. Bu yıl buluşçu sayısındaki artışı özellikle de kadın buluşçu sayısındaki artışı şirketimiz ve ülkemizin geleceği açısından oldukça önemsiyoruz. Mühendislerimizin geliştirdiği çözümler ve buluşlar patente ve ticari ürüne dönüşerek uluslararası alanda bizi gururlandırmaya devam ediyor” dedi.
Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, Arçelik mühendislerinin imzasını taşıyan ürünlerin dünyanın dört bir yanında tüketicilerle buluştuğunu, şirketin Berlin’den Miami’ye, Melbourne’den, Karaçi’ye uzanan geniş bir faaliyet alanı olduğunu söyledi. Bulgurlu, “Tüketici tercihlerinin hızla değiştiği bir dünyada yeni fikirler çok büyük önem taşıyor. Dünya pazarlarına ‘en’ler ve ilk’leri sunuyor, rekabetçi yönlerimizi daha da güçlendiriyoruz. Arçelik’i geleceğe taşıyacak güçlü altyapımızı geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

HÜRRİYET  25.11.2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here