Bilim Akademisi ödülleri sahiplerini arıyor

0

Bilim Akademisi beşinci yıl programını başlatıyor. Program üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, desteklemek, bilimde önde gelen gençlerin tanınmalarını sağlamak amacıyla yapılıyor. Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı’na (BAGEP) başvurular 12 Aralık’ta başladı, 10 Şubat 2017 tarihinde sona erecek.

 

Bilim Akademisi tarafından 2013 yılında açılan Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı (BAGEP), entomoloji, matematikkadın çalışmaları ve biyomedikal mühendislik alanlarında verilecek. Bu alanlarda yeterli başvuru olmadığı takdirde bu özel ödüller en yakın alanlara yönlendirilecek. BAGEP üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, desteklemek, bilimde önde gelen gençlerin tanınmalarını sağlamak amacıyla yapılıyor.

 

Genç bilim insanının araştırmaları için gerekli harcamaları karşılaması amacıyla ödül iki sene için yıllık 15.000 TL olarak belirlendi. Program bilimin her alanından, 40 yaşını geçmemiş (1977 doğumlu ya da daha genç), doktoralı veya tıpta uzmanlığını almış bilim insanlarına açık. Ayrıca başvuran bilim insanının özgeçmişi ve ana araştırma konuları ile ödülün kapsadığı iki yıl içerisinde yapılması planlanan araştırmaların 1500 kelimeyi geçmeyecek bir özetinin başvuru formuna eklenmesi gerekiyor. Başvurular 12 Aralık’ta başladı, 10 Şubat 2017 tarihinde sona erecek. BAGEP ödülünün bu yılki destekçileri ise Elginkan Vakfı, İş Bankası, Vehbi Koç Vakfı, Doğuş Holding, Mehveş Demiren, Alp Malazgirt ve Renate Pamir olacak.

Ayrıca başvuran bilim insanının özgeçmişi ve ana araştırma konuları ile ödülün kapsadığı iki yıl içerisinde yapılması planlanan araştırmaların 1500 kelimeyi geçmeyecek bir özetinin başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir.

Başvurular 12 Aralık 2016 tarihinde başlayacak ve 10 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.

HÜRRİYET  14.10 2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here