Yıldız Robocon 2017 25-26 Mart’ta

0

İlk senesinde 385 robot ve 1000’den fazla yarışmacıyı ağırlayan, her geçen yıl bu sayıları arttıran, bu sene de yenilikçi çizgisini bozmadan 1500’ün üzerinde katılımcıyı ağırlamayı hedefleyen Yıldız Robocon, 7’den 70’e her yaştan yarışmacısı ve katılımcısına iki gün boyunca eşsiz bir görsel şölen sunmak için 25-26 Mart 2017 tarihleri arasında Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’ne robot sevdalılarını bu heyecana davet ediyor!


Elektrik, Elektronik, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon, Makine Mühendisliği ve Teknik Lise öğrencileriyle birlikte robotiğe ilgisi olan herkesin katılabileceği Yıldız Robocon, birbirinden heyecanlı, 7 farklı kategoriden oluşmaktadır.

Yıldız Robocon, geleneksel robot yarışması kategorileri olan Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Robocross(arazi), Yangın Söndüren, Labirent Çözen, Serbest Kategori’nin yanı sıra Yıldız Savaşları Kategorisi ile ülke çapında düzenlenen robot yarışmalarından çok farklıdır.

Arena içerisinde uzaktan kumanda ile kontrol edilen ateş püskürtme, testereyle parçalama, kaldırıp fırlatma gibi daha birçok özelliklere sahip olan robotların savaştığı, heyecanın doruklarda yaşandığı ‘Yıldız Savaşları’ kategorisi, etkinliğin Türkiye’deki robot yarışmaları kapsamında farkını ortaya koymasını sağlamıştır.
 

Kategorilerdeki yarışma heyecanının yanısıra organizasyona destek veren firmalar için bir fuar alanı oluşturularak öğrenci-firma işbirliğini arttırmak amaçlanmaktadır. Etkinlik sırasında firma yetkilileri ve akademisyenler tarafından robotik ve kontrol alanında seminerler, söyleşiler ve sergiler düzenlenecektir. 

Yıldız Savaşları’15 CNN Türk Ana Haber Bülteni Yayını

 

 

İletişim için:

www.yturok.com

www.yildizrobocon.org/iletisim

www.facebook.com/yildizrobocon

www.twitter.com/yildizrobocon

 

 

ELEKTRİKPORT 16.01.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here