TÜBİTAK MAM’a ABD’den test siparişi

0

TÜBİTAK MAM, test ve analiz konusunda Çin’den sonra ABD’ye de hizmet vermeye başladı. Böylece test ve analiz hizmeti verilen ülke sayısı 17’ye yükseldi. 2015 yılından bu yana Avrupa, Asya, Afrika ve ABD’den de test ve analiz taleplerinin olduğu ifade edildi.

Araştırma Merkezi (MAM), test ve analiz konusunda Çin’den sonra ABD’ye de hizmet vermeye başladı.

TÜBİTAK’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Marmara Araştırma Merkezi Çin’in ardından ABD’den de test talebi alarak yurt dışı hizmet portföyünü genişletti.

Amerikan özel sektöründen, “implantasyon (yerleşme) ve subakut (akut ve kronik arasında) sistemik toksisite testi” konusunda gelen taleple, test ve analiz hizmeti verilen ülke sayısı 17’ye yükseldi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, stratejik vizyonunu ‘dünya lideri Ar-Ge merkezi olmak’ şeklinde belirleyen TÜBİTAK MAM’ın, gelişmiş cihaz ve ekipman altyapısıyla Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu özel nitelikli test ve analizleri gerçekleştirdiğini belirtti.

Makaracı, “Yurt dışına döviz ve bilgi akışının önlenmesinin yanı sıra merkezin uluslararası bilinirliğinin artırılması sonucu 2015 yılından bu yana Avrupa, Asya, Afrika ve ABD’den de test ve analiz talepleri alıyoruz.” ifadesini kullandı.

YENİ ŞAFAK 05.03.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here