Hacettepe yenilikçi fikirler arıyor

0

Hacettepe Teknokent, sağlık bilimleri, ileri teknolojiler ve sosyal inovasyon alanlarında yenilikçi fikirlere destek verecek. Üniversite-sanayi iş birliğini üst düzeye çıkararak ileri teknoloji kullanan veya üreten şirketlerin oluşumunu ve büyümesini desteklemek için faaliyet gösteren Hacettepe Teknokent, fikirlerine güvenenlere yeni bir çağrıda bulundu. “Hamle sırası sende” sloganıyla hayata geçirilen inovasyon yarışmasına başvurular başladı. Bu kapsamda, Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) aracılığıyla sağlık bilimleri, ileri teknoloji ve sosyal inovasyon alanlarında, sanayiye uygulanabilir yenilikçi iş fikirleri ve ürünlerin ortaya çıkarılması ve hayata geçirilmesi desteklenecek. Yarışmayla yenilikçi iş fikirlerinin, hayata geçirilmesi için fikir aşamasından pazara kadar uzanan süreçte girişimleri desteklemeyi amaçladıklarını kaydeden Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız, “Sahip olduğumuz bilgi ve birikimleri, Ar-Ge çalışmalarını yürüten genç girişimcilere aktarmak konusunda hassasiyetle çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

BÜYÜK ÖDÜL ÜÇ PROJEYE

Yarışma, “sağlık bilimleri”, “ileri teknolojiler” ve “sosyal inovasyon” olmak üzere 3 ayrı kategoride düzenleniyor. Yarışma sonucunda her kategoride 3’er projeye toplam 90 bin lira para ödülü verilecek. Birinciler 15 bin, ikinciler 10 bin, üçüncüler ise 5 bin lira alacak. Yarışmada dereceye girenlere, yatırımcı bulma desteğinin yanında Hacettepe Teknokent’te bir yıl ücretsiz ofis alanı tahsis edilerek, kuluçka desteğiyle ücretsiz patent başvurusu ve ücretsiz TÜBİTAK 1512-KOSGEB başvuru dosyası hazırlanması imkanları da sunulacak. 
Başvurular http://www.hacettepehamle.com adresli internet sitesinden ay sonuna kadar yapılabilecek.

 

150 BİN LİRALIK HİBE İÇİN DESTEK

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) birinci aşama başvurularını toplamak ve girişimcileri ikinci aşamaya hazırlamak üzere yetkilendirilen resmi uygulayıcı kuruluşlar arasında yer alan Hacettepe Teknokent, ücretsiz eğitimler ve mentorluk desteğinin yanı sıra TÜBİTAK BİGG programına başvuru dosyalarını hazırlamaları ve 150 bin liralık hibe almalarını sağlamak için de girişimcileri bekliyor.

 

HÜRRİYET 12.03.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here