Uluslararası ROBOCOT Malatya 2017

0

Her Yaştan Teknoloji Meraklarıyla Buluşan “Uluslararası ROBOCOT Malatya 2017” 5-6 Mayıs tarihlerinde Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde

 

Malatya’da ilkleri başarmış olmanın gururu ve hevesiyle İnönü üniversitesi gençleri olarak gelecekte daha hızlı, daha kaliteli, daha verimli, katma değeri yüksek hizmetlerin ve üretimlerin yapabilmesini sağlamak için tüm değer zinciri adımları arasındaki entegrasyonun öneminin farkındayız ve bu farkındalığın yayılması için bu yıl daha heyecanla ve daha büyük bir ekiple ve büyük bir güç olarak bize destek veren Malatya Teknopark A.Ş. ve MİAD’ın desteği ile “Uluslararası ROCOBOT 2017”yi düzenleme çalışmaları başlamıştır.

ROBOCOT kelimesi, Robot kelimesi ile Malatya’nın kayısının bütünleştirilmesi için ROBOT + apriCOT (Kayısı) kelimelerinin birleşmişinden türetilmiştir. İlk olarak 2016 Mayıs ayında düzenlenen ROBOCOT 2016 Etkinliği, kapsamı ve etkisi beklentilerin de ötesinde olmuş ve büyük ses getirmiştir. Etkinlik İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, Malatya Teknopark, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı başta olmak üzere MİAD (Malatyalı İş Adamları Derneği) gibi birçok ulusal dernek, medya, resmi kurumlar ve özel sektörden onlarca firma tarafından desteklenmektedir.

ROBOCOT 2016’da yapılan dört ana ve ROBOCOT 2017 için eklenen iki yeni etkinlik başlığı;
1- Robotik ve kodlama yarışması
2- Maker ve Mucitler Sergisi
3- Atölye Etkinlikleri
4- Konferans çalışmaları
5- Dron Yarışması (DROCOT) (Malatya Teknopark tarafından desteklenmektedir)
6- Yeni girişimci, Yeni Fikir ve Yenilikçi Yazılım Fikirleri Yarışması (RiseCOT) (Malatya Teknopark tarafından desteklenmektedir)

Etkinlik Sayfası için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here