Hayalinizdeki otomobili tasarlayın, kazanın!

0

Türkiye’nin en iyi otomobil dergisi OTOHABER’in de medya çözüm ortağı olduğu tasarım yarışması düzenleniyor. Yeteneğine güvenen “ben de otomobil tasarlayabilirim” diyen herkesi yarışmaya davet ediyoruz.

OTOHABER Dergisi’nin düzenlediği “Hayalindeki Otomobili Sen Tasarla” yarışması başladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayesinde ve İTÜ’nün desteğiyle düzenlenen yarışmanın lansmanı ise geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü‘nün de katıldığı Next Mobilty Summit‘te gerçekleşti.

Geleceğin otomobillerinin tasarımlarına imza atacak yetenekleri ortaya çıkarmayı amaçlayan yarışmanın formatı da oldukça basit. Dış Tasarım ve İç Tasarım olarak iki ayrı dalda düzenlenen yarışmada, halk oylamasıyla seçilecek ilk 10 çalışma tasarım konusunda uzman jürinin değerlendirmesine sunulacak. Jüri tarafından birinci seçilen tasarım sahipleri hem ödüle sahip olacak hem de otomotiv dünyasında adından söz ettirecek.

Katılım linki: http://www.otohaber.com.tr/hayalindeki-otomobili-tasarla

BAKAN ÖZLÜ: BU TÜR YARIŞMALAR “YERLİ OTOMOBİL” PROJEMİZE GÜÇ KATACAK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yarışmamızın lansmanının gerçekleştiği Next Mobilty Summit’te yaptığı konuşmada “Bu tür yarışmalarla özellikle gençlerimizi sürece dahil etmenin olumlu çıktıları olacağını düşünüyorum. Bu tür yarışmalar ve bu tür çalışmalar ‘yerli otomobil’ projemize de güç katacak. Dünya pazarlarına da hitap edecek bir yerli otomobil markası oluşturmayı çok çok önemsiyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here