Geleceğin siber kahramanları aranıyor

0

Kadir Has Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün girişimiyle 14-15-16 Haziran tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde ‘Siber Güvenlik Yaz Kampı’ düzenlenecek. Lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek kamp için kontenjan sayısı 40 öğrenci olarak belirlendi.

Kadir Has Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Öğretim Görevlisi Işıl Yenidoğan, lise çağında olmalarına rağmen gençlerin teknolojiye fazlasıyla meraklı ve yetenekli olduklarını belirterek, “Kendi güçlü siber güvenlik ordularımızın kurulması ve yerli güvenlik çözümlerinin Ar- Ge çalışmalarına hız verilmesi ülkemizin güvenliği açısından büyük önem taşıyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da gençlerimize güveniyoruz. Henüz lise çağında olmalarına rağmen teknoloji ile yoğrularak büyümüş bu meraklı ve yetenekli gençlerin tespit edilerek hayatlarına doğru yön verilmesi hem kendi gelecekleri, hem de ülkemizin geleceği açısından kritik önem taşıyor. Bu yüzden siber kahramanlarımızı arıyor, onlara ulaşmak istiyoruz. Kamp süresince bu gençleri hem dinleyip hem eğitirken, onların da kendilerini daha iyi tanıyıp yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

3 gün sürecek ‘Siber Güvenlik Yaz Kampı’, Kadir Has Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Görevlisi Işıl Yenidoğan’ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu ISSA’nın yanı sıra, TUSİDAM, Siber Dönüşüm Platformu, 4Ra Akademi ve 81 ilde 81 Milli Hacker.org işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Katılımın ücretsiz olduğu kampa başvurular Kadir Has Üniversitesi web sitesi üzerinden ilgili adımlar izlenerek yapılabilecek.

 

 

HÜRRİYET 26.05.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here