Bahçeşehir Koleji Trabzon’da Fen ve Teknoloji Lisesi açıyor

0

Bahçeşehir Koleji, Fen ve Teknoloji Liselerine bir yenisini daha ekleyerek Trabzon Fen ve Teknoloji Lisesinin, 2017–2018 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacağını duyurdu. Bahçeşehir Koleji Kurucusu Enver Yücel, önümüzdeki yıllarda Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinin sayısını 15’e çıkaracaklarını söyledi.

Bahçeşehir Koleji tarafından 2006 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Liselerinin sayılarını artırarak yurt genelinde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ve  2017–2018 eğitim öğretim yılında Trabzon’da hizmete girecek bir Fen ve Teknoloji Lisesi açmaya hazırlandıklarını açıklayan Yücel,Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinde uygulanan yenilikçi eğitim programı ve öğretim sisteminin mevcut fen liselerine  ‘örnek’ oluşturduğunu belitti. Enver Yücel : “Fen ve Teknoloji Lisesi mezunlarının bilim ve teknoloji üreten bir ülke olmamız için gelecekte Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir rol üstelenecek. İstanbul, Samsun, İzmir ve Diyarbakır başta olmak üzere ülkemizin pek çok kentinde Fen ve Teknoloji Liseleri açarak ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmeye devam ediyoruz. 2017–2018 eğitim öğretim döneminde yeni Fen ve Teknoloji Liseleri kampüslerimizi açacağız. Önümüzdeki yıllarda yeni açılacak okullarla birlikte fen ve teknoloji liselerinin sayısını 15’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

“BAHÇEŞEHİR KOLEJLERİ DÜNYANIN VE TÜRKİYE’NİN SAYGIN OKULLARI ARASINDA YER ALIYOR”

Türkiye’nin dört bir yanında açılan ve Türkiye’yi geleceğe taşıyacak bir nesil yetiştiren Bahçeşehir Koleji’nin Fen ve Teknoloji Liselerinin Trabzon’da açılmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Bahçeşehir Koleji Trabzon Fen ve Teknoloji Lisesi Kurucusu Aziz Sonkaya’da açılacak olan Fen ve Teknoloji Lisesinin Trabzon’da eğitime değer katacağına inandığını aktardı. Geleceğin teknolojisine yön verecek bir neslin Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji liselerinde yetiştirdiklerini bildiren Sonkaya, “Geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim adamlarını yetiştirmek üzere 2006 yılında Bahçeşehir’de kurulan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, bugün ülkemizin dört bir yanında açılan yeni kampüsleriyle Türkiye’nin ve dünyanın saygın okulları arasında yer alıyor. Akademik ve teknolojik alt yapısı güçlü, araştırmacı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetişen Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri ulusal ve uluslararası arenada üstün başarılara imza atıyor, Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşiyor, başta ABD olmak üzere yurt dışındaki saygın üniversitelere tam burslu kabul ediliyorlar” diye konuştu.

Türkiye’de STEM eğitiminin öncülüğünü yaptıklarını dile getiren Sonkaya, ” Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde uygulanan proje odaklı ve uygulama ağırlıklı eğitim modeliyle öğrenciler, çok yönlü, yaratıcı ve üretken bireyler olarak yetişiyor. Yalnızca akademik başarılarıyla değil, ulusal ve uluslararası proje yarışmalarında aldıkları derecelerle de öne çıkan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri, patent başvurusu ve faydalı model geliştirmede Türkiye’nin zirvesinde yer alıyor” ifadelerini kullandı.

“ROBOTİK TURNUVALARLA DÜNYA GENELİNDE BAŞARI ELDE ETTİK”

Robotik takımlarıyla 2009 yılından bu yana birçok ödül aldıklarını vurgulayan Sonkaya, ” Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri en önemli uluslararası robotik turnuvalarından biri olan FIRST® Robotics Şampiyonası’nda her yıl büyük başarılara atıyor. Geçtiğimiz yıllarda Judges Award ve Team Spirit Award gibi ödülleri kazanarak ülkemizi ABD’de en iyi şekilde temsil edenBahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımıINTEGRA 3646, 2017 Mart ayında Kaliforniya’da düzenlenen FRC Turnuvası’nda yarışmanın en saygın ödülü olan ‘Chairman’s Award’u ikinci kez kazanarak bu ödülü ülkemize ikinci kez kazandıran robotik takımı oldu. Chairman’s Award’un ardından INTEGRA 3646, Houston’da gerçekleşen dünya şampiyonasında 4 bin takım arasında ilk 3’e girerek ‘California Bölgesel Şampiyonluğu ve Chairman Dünya Finalistliği’ ödüllerinin sahibi olarak datarihi bir zafere imza attı” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HÜRRİYET 04.07.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here