HacknBreak ikinci kez Urla’da

0

TÜRKİYE’nin yaratıcı beyinleri bu yıl ikinci kez yine İzmir Urla’da HacknBreak Açık İnovasyon Kampı’nda bulaşacak. Doğayla iç içe yeni fikirlerin konuşulacağı ve destekleneceği kampa, 3 bine yakın katılım bekleniyor.

Açık İnovasyon Kampına 8 gün 8 gece boyunca, bu yıl da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliği yapacak. Etkinlik, 19 – 27 Ağustos tarihlerinde teknoloji odaklı etkinliklerin yanı sıra kültür – sanat ve spor aktiviteleri ile katılımcılara yoğun bir program sunacak. Açık İnovasyon Kampında bu yıl yaklaşık 3 bin katılımcının bir araya gelmesi öngörülürken, kampın bu yılki ana konuları “Temiz Enerji, Elektrikli ve Otonom Taşıtlar, Sanayi 4.0, Design Thinking” olarak belirlendi. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknopark İzmir yerleşkelerinde ve İzmir Yarımada’sının doğal ve kültürel bölgelerinde düzenlenecek olan kamp, geleceğin teknoloji, tasarım ve toplumunun konuşulduğu 100’ün üzerinde, hackhathon, ideathon, atölye çalışması, eğitim, seminer, sektörel ve kültürel geziyi barındırıyor. Kamp süresince bir de kamu ve kurumsal firma temsilcilerinin açık inovasyon ve sosyal inovasyon konularında konuşmalarına yer verecek olan “Açık İnovasyon Konferansı” düzenleniyor.

AÇIK İNOVASYON NEDİR?

Açık inovasyon, yeni fikirlerin özgür dolaşımı anlamına geliyor. Bu fikirler için kimse para ödemiyor, bir kurum iş ortakları ile birlikte riskleri ve kazancı paylaşarak, yeni ürün ve fikir geliştirebiliyor. Açık İnovasyon Derneği ise ülkemizde kamu, özel sektör ve akademide, bilim ve teknolojilerin, ar-ge ve inovasyon çalışmalarının verimli bir biçimde artması amacıyla açık erişim kültürünün ve açık inovasyon felsefesinin yaygınlaştırılmasına katkı sunmak amacıyla kuruldu.Teknoloji, araştırma-geliştirme, bilim ve inovasyon konularında kamusal yararı önde tutan dernek, inter-disipliner yöntemler geliştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

HÜRRİYET 26.07.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here