“Venus’ünü Tasarla” yarışmasının kazananları belli oldu

0

Yarışmaya katılan Mercury takımının, “GPS üzerinden konum takibi yapan mobil uygulama” projesi 15 bin TL ile ödüllendirildi ve Vestel’de proje bazlı çalışma imkanı sunuldu

Venus’ü daha ileriye götürmek için üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Venus’ünü Tasarla” yarışmasında ödül alanlar belli oldu.

Vestel’den yapılan açıklamaya göre, Vestel’in genç fikirlere ve yeteneklere verdiği değerin bir göstergesi olarak üniversite öğrencileri arasında başlattığı “Venus’ünü Tasarla” yarışmasında dereceye girenler belli oldu.

Mayıs ayında başlayan yarışmaya donanım, yazılım, mobil aksesuar alanlarında geliştirme yapan 197 proje katıldı. Vestel ekibinin, uygulanabilirlik, tüketici faydası, özgünlük, yaratıcılık gibi kriterlere göre yaptığı değerlendirme sonucu finalde 10 proje yarıştı.

31 Ekim’de düzenlenen törende de jüri, dereceye giren 3 projeyi açıkladı. “GPS üzerinden konum takibi yapan mobil uygulama” projesi ile birinci olan Mercury takımı 15 bin TL ve Vestel’de proje bazlı çalışma imkanı sunuldu.

Yarışmada Venus arayüz tasarımı projesi ile ikinci olan grup 10 bin TL, “GPS izleyici aksesuar” projesi ile üçüncü olan grup ise 5 bin TL para ödülü kazandı. Ayrıca ilk 3’e kalan öğrenciler Venus Z10 telefon ile ödüllendirildi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere ise Vestel akıllı bileklik ve Vestel taşınabilir batarya hediye edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Venus’ünü Tasarla’ yarışmasıyla yenilikçi bakış açısına sahip, heyecanlı, değişime açık, teknolojiye ilgi duyan ve yeni trendleri yakından takip eden genç yetenekleri keşfetmek istedik. Ülkemizin parlak zekalarını bugün yurt dışındaki birçok projede görüyoruz. Bu yarışmayla gençlerimizin yeteneklerini kendi ülkeleri için kullanmalarını sağladık. Bu farklı ve hepimiz için ufuk açıcı deneyimi hem Türkiye’nin hem de şirketimizin geleceği olan gençlerle paylaşmak bize gurur veriyor. Gençlerimiz bu proje boyunca Vestel gibi Ar-Ge ve inovasyon konusunda önemli ödüller alarak başarısını kanıtlamış bir şirkette deneyim kazandı. Yürüttüğümüz yetenek avı ve eğitimlerle sadece Vestel’de değil sektörde başarı hikayesi yazacak gençlerin adını duyacağız.”

Bu arada, yarışma jürisinde Atölye Labs Kurucu Kerem Alper, TEB İnsan Kaynakları ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nilsen Altıntaş, Vestel Ticaret AŞ Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler, Vestel’in Üniversite Temsilcilerinden Aliye Bihter Günal, Gazeteci Serdar Kuzuloğlu, Vestel Endüstriyel Tasarım UX/UI Sorumlusu Sultan Kaygın Sel, Vestel Şirketler Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Semih Süslü, Işık Üniversitesi Rektörü Şirin Tekinay, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu bulunuyordu.

MYNET 10.11.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here