TÜBİTAK gençleri BİGG’e davet ediyor

0

TÜBİTAK uygulayıcı kuruluşlarından İstanbul Üniversitesi’ndeki Teknokent Entertech’in Genel Müdür Yasin Erol, yenilikçi iş fikirleri olan kişileri, Bireysel Genç Girişim (BİGG) programına başvuru yapmaya çağırdı.

İstanbul Üniversitesi Teknokent’i Entertech’in Genel Müdürü Yasin Erol, yenilikçi iş fikirleri olan gençleri BİGG’e davet ediyor.

İstanbul Teknokent Entertech, girişimcilere iş rehberliği, iş modeli oluşturma, proje yazma, mentorluk, Ön Kuluçka ve Kuluçka yer alma gibi hizmetler sağlıyor. İş fikirlerini bu hizmetlerden faydalanarak geliştiren girişimci adayları, hazırlayarak, ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvuruyor. Böylece, seçilen girişimciler 150 bin liraya kadar hibe desteğinden yararlanabiliyor.

Başvuru ve süreçler

Web üzerinden toplanan iş fikirleri iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutulacak. İstanbul Teknokent iş fikirlerini; teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu vb. yönleri göz önünde bulundurarak değerlendirecek.

Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri İstanbul Teknoknet’in eğitim ve mentorluk programına dahil olacak. Programı tamamlayarak iş fikirlerinin geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvuracak ve 150 bin TL’ye kadar olan hibe destekten yararlanmak için yarışacak.

Detaylı bilgi ve başvuru için bigg.entertech.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

YENİ ŞAFAK 21.12.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here