Mucit Girişimci Programı Başvuruları Devam Ediyor

0

BTM (Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi) ve TÜMMİAD (Tüm Mucitler İcat-İnovasyon ve Araştırma Derneği) tarafından birlikte yürütülecek ‘Mucit Girişimci’ programı kayıtları devam ediyor.

Yeni bir buluş hakkında fikir ileri süren ve bu fikir doğrultusunda yeni bir buluş icat eden mucitlerin, girişimcilik ekosisteminin içerisinde yer alarak buluşlarını ticarileştirmeleri ve Türkiye’ye katma değer sağlamaları için yapılacak programdır.

BAŞVURU KOŞULLARI

  • Patent/Faydalı Model başvurusunun yapılmış olması.
  • Başvuruya konu olan icadın ticarileştirilerek büyümesi için yatırımcı ortak arayışında olması gerekmektedir.
  • İş fikirlerinin yenilikçi olması ve benzerlerinden farklı özellikler bulundurması gerekmektedir.
  • Girişimcilerin tek bir girişimci gruba üye olması ve farklı girişimci ekipler ile başvuru oluşturmaması gerekmektedir.

 

Mucit Girişimci Programı, icadı olan ve icadının Patent/Faydalı Model başvurusunu yapmış mucit girişimcilerin ürünlerini ticarileştirmeleri ve yatırımcıyla buluşturmaları için ihtiyaçları olan destekleri sunan 4 hafta süreli bir hızlandırma programıdır. Programı başarıyla tamamlayan mucit girişimciler “BTM Mucit Sahnesi”nde yer almaya hak kazanırlar ve ürünlerini yatırımcılar karşısında sunma fırsatı bulurlar.

Mucit Girişimci Programı; Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) ve Tüm Mucitler İcat-İnovasyon ve Araştırma Derneği (TÜMMİAD) iş birliğiyle yürütülmektedir.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM)

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi; yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra büyümesi süreçlerinde her türlü desteği profesyonel bir hizmet anlayışı ile sunan ve bunların yaygınlaşması için mücadele eden sosyal bir yapıdır. Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi birbiriyle entegre üç adet birim ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu ofisler ilgi odakları doğrultusunda gerekli süreçlere destek vermekte ve ihtiyaçlara yönelik cevabi süreçlerde rol almaktadırlar.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi faaliyetleri; İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmektedir.

TÜMMİAD

Tüm Mucitler İcat-İnovasyon ve Araştırma Derneği; bilim dünyasındaki bilgi, birikim, tecrübe ve başarılarımızın gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak, dünyaya daha fazla Türk mucit kazandırmak ve icatlarının insanlığa faydalı olması için gerekli desteği sağlamak amacı ile kurulmuştur. WIIPA Türkiye tek temsilcisi ve IIFIA resmi üyesidir. TÜMMİAD, uluslararası saygınlığını, Türk mucitlerinin faydasına kullanmak, mucitlerimizin gelişmesi ve uluslarası arenada başarılı olmalarını sağlamak gayesindedir.

Son Başvuru: 18 Haziran 2018

Ayrıntılı bilgi ve başvurular için tıklayınız 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here