Merck’ten 1 milyon euro’luk bilim ödülü (Merck 350 yaşında)

0

Dünyanın en eski bilim ve teknoloji şirketlerinden birisi olan Merck, 350’nci yaşını kurulduğu kent olan Darmstadt’ta organize ettiği ‘Curious 2018 Future Insight’ isimli bilimsel merak ve gelecek temalı konferans ile kutladı. Şirket bu etkinlikte bilimsel çalışmaları desteklemek için start verdiği 1 milyon euroluk ödül programını da açıkladı.

Temelleri 1668’de Almanya’nın Darmstadt kentinde atılan bilim ve teknoloji şirketi  Merck, kuruluşunun 350’ninci yılını kutladı.

Bu kapsamda firma aynı kentte ‘Curious 2018 Future Insight’ isimli bilimsel merak ve gelecek temalı bir konferans düzenledi.

3 gün süren konsferansa 5’i Nobel BilimÖdülü sahibi 35 bilim insanı katıldı.

Alanında önde gelen bilim insanlarını ağırlayan firma 1 milyon euro’luk ödül programını duyurdu.

35 YIL BOYUNCA VERİLECEK

Merck Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stefan  Oschmann  tarafından  konsferansta yapılan açıklamaya göre, ‘Future Insight Prize’ isimli ödül 35 yıl boyunca bilimsel gelişmeye hizmet veren çalışmalara verilecek.

‘Future Insight Prize’ sağlık, beslenme ve enerji alanlarında yapılan araştırmalara verilecek. Ödülü kazanan çalışmanın insanoğlunun geleceğine hizmet eden  inovatif  çalışmalar arasından seçilecek.

İLK ÖDÜL 2019’DA SAHİBİ BULACAK
35 yıl boyunca verilecek olan ödülün ilk sahibi önümüzdeki yıl yapılacak ‘Curious2019’ adlı programda sahibini bulacak.

Merck’in 350’nci yaşını kutlaması kapsamında organize ettiği 3 gün süren ‘Curious 2018 Future Insight’ isimli konsferansa 5’i Nobel BilimÖdülü sahibi 35 bilim insanı katıldı.

MERCK’İN 350 YILLIK BİLİM YOLCULUĞU   

Temelleri 1668’de, Almanya’da eczacı Friedrich Jacob Merck tarafından küçük bir ecza dükkanıyla atılan Merck bugün, küresel bir bilim, ilaç ve teknoloji şirketi haline gelmiş durumda.

MERCK TÜRKİYE 20 YAŞINDA 

Temelleri 350 yıl önce Almanya’da atılan firma bu yıl Türkiye’deki 20’nci yılını kutluyor. Merck Biyofarma ürünlerinin Türkiye’de hasta ve hekimlerin hizmetine sunulması 1950’li yıllara kadar uzansa da Merck Türkiye, resmi olarak 1998 yılında faaliyete başladı.

NTV 19.07.2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here