Yeni sat botu, deniz kuvvetleri’ne teslim edildi

0

Yonca-Onuk Tersanesi tarafından geliştirilen SAT botunun ilkinin, 2019’un son günlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildiği, ikincisinin de bu yıl teslim edileceği açıklandı.

SAVUNMA Sanayii Başkanlığı’nca Su Altı Taarruz (SAT) Timleri’nin operasyon bölgesine intikalinin sağlanması için geliştirilen yeni SAT botunun ilkinin, 2019’un son günlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildiği, ikincisinin de bu yıl teslim edileceği açıklandı.

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “SAT timlerimizin operasyon bölgesine intikalinin sağlanması ve SAT timinin emniyetinin ateş desteği sağlanarak tesis edilmesi için Yonca-Onuk Tersanesi tarafından geliştirilen, yeni SAT botumuzun ilki 2019’un son günlerinde DZKK’ya teslim edildi. İkincisi bu yıl teslim edilecek” denildi.

RADARA YAKALANMIYOR

Türk mühendisleri tarafından üretilen dünyanın en hızlı ve radara yakalanmayan Su Altı Taaruz (SAT) Timi botunun, Bitez açıkları ile Kardak kayalıkları arasındaki bölgede, göçmen kaçakçılığı ve Yunan Sahil Güvenlik botlarının Türk sularını ihlalini önlemede, ani müdahale görevi verildiği öğrenildi.

MY NET 12.01.2020

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here