Avrupa’nın En Uzun Menzilli Tam Elektrikli Hafif Ticari Aracı Türkiye’den : TRaCEEV

0

Altınay Teknoloji Grubu, Türkiye’nin yüzde 100 elektrikli ilk hafif ticari aracını satışa çıkardı. Araç, ilk etapta başta Almanya pazarı olmak üzere Avrupalı müşterilere sunulacak.

Altınay Teknoloji Grubu, Türkiye’nin yüzde 100 elektrikli ilk hafif ticari aracını satışa çıkardığını duyurdu.

Firma tarafından geliştirilen aracın satışının ilk etapta filo halinde yapılacağı ve hedef pazarının başta Avrupa özellikle Almanya, İngiltere ve Norveç olacağı bildirildi.

EMT markası ve TRaCEEV modeli ile Avrupalı müşterilerle buluşacak aracın; 360 km menzili, 135 km azami hız limiti, 850 kg’ye kadar taşıma kabiliyeti bulunuyor.

Firmadan konuyla ilgili açıklamada; “Elektrikli araç akülerindeki 10 yıllık deneyimimiz ve OEM’ler ile gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge projeleri sayesinde rekabetçi ve yenilikçi bir araç platformunu gururla sunuyoruz. İşinizi ateşleyeceğiz! Gelecek elektrikli!” denildi.

Küçük işletmeler için Avrupa’nın en uzun menzilli, elektrikli ticari aracı olarak lanse edilen aracın öne çıkan özellikleri ise şöyle:

•    Tek şarj ile 360 km’lik menzile ulaşıyor.


•    Saatte 135 km’ye kadar çıkan hız limitiyle performansından ödün vermiyor.


•    850 kg’a kadar taşıma kapasitesiyle iş yükünü hafifletiyor.


•    Maksimum 1,5 saatte yüzde 100 şarj edilebiliyor.


•    3 ayrı batarya seçeneğiyle farklı ihtiyaçlara cevap veriyor.

Elektrikli araç ve batarya teknolojisi alanında 10 yılı aşkın süredir çalışmalar yürüten e-mobiTech, bu süreçte aracın batarya üretimini üstlendi. Projenin tamamını bünyesinde geliştiren ve üreten Altınay Teknoloji Grubu, böylelikle elektrikli araç sektörüne iddialı ve güçlü bir giriş yaptı.

Altinay.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here